Reality - Institut udržitelné výstavby s.r.o., Brno

 

Komerční objekt v Habrovanech

Nabízíme na prodej rozsáhlý třípodlažní objekt v Habrovanech u Rousínova.

Třípodlažní objekt je v provozu od roku 1965, rozsáhlá rekonstrukce byla provedena v roce 1989.  Budova slouží jako restaurace a výrobna knedlíků, je však možné jí využít pro jiný účel (výroba, sklady, kanceláře – sídlo firmy, penzion apod.  K dispozici je rozsáhlý pozemek s vlastním vjezdem, vhodný i pro případnou přístavbu.

Jde o zdenou stavbu  se stropy montovanými ze železobetonových panelů, na střeše živičná krytina. Vnější omítka – břízolit, zdvojená deřvěná okna. Typové vnitřní dveře v ocelových zárubních. Podlahy v kombinaci PVC, litého teraca a dlažeb.

Třífázové elektroinstalace s vlastním měřením, hromosvod. Rozvod studené i teplé užitkové vody, nová přípojka. Vodu ohřívá elektrický zásobníkový ohřívač a elektrické průtokové ohřívače. Ústřední vytápění – dva kotle Destila (jeden zásobní), ocelové radiátory. Obecní kanalizace. Na pozemku je vlastní studna – možnost napojení zdroje užitkové vody. Toalety pro zákazníky v I. patře jsou po čerstvé rekonstrukci. Všechna tři podlaží spojuje nákladní výtah.

Vlastní restaurace s kuchyní je situována do II. nadzemního podlaží, je přístupná ocelovým schodištěm z hlevního vstupu.  Veřejná část má hlavní sál s výčepem  (cca 65 m2), dva salonky (50 a 33 m2), oddělené toalety. Ze sálu i salonků je přístup na letní terasu (70 m2).  Zázemí tvoří kancelář, kompletně vybavená kuchyně, sociální zařízení pro personál, úklidová místnost a sklad.

V  I. nadzemním podlaží je rozsáhlá krytá terasa, přístupná z hlavní komunikace, vstupní chodba se schosištěm k restauraci, příruční sklady, dvě úklidové místnosti a kuchyně. Jenu z místností, jež je v současnosti užívána jako sklad a je přístupná ze vstupní chodby, lze upravit na prodejnu, bistro apod.)

V suterénu jsou prostorné sklady, chladicí box, dílna, kotelna, místnost pro uložení sudů s rozvodem k výčepu

Součástí transakce je i přenechání odběratelské sítě (80 odběratelů knedlíků, cca 50 odběratelů obědů), i kompletního vybavení kuchyně, skladů i restaurace (přístroje, mobiliář, chladicí box, výčep atd.)

Užitná plocha: 950 m2 / 3 podlaží. Plocha pozemku: 1.078 m2

Vhodné jako restaurace, sídlo firmy, k přestavbě na penzion, domov seniorů

Cena: Informace v RK

Příležitost - Víceúčelový komplex staveb na Vysočině

Nabízíme k prodeji soubor tří nemovitostí s rozsáhlými pozemky v obci Rozsochy u Bystřice nad Pernštejnem. Jde u dva rodinné domy, objekt dílny, garáž  a pozemky o celkové výměře 13.355 m2.  Nemovitosti lze upravit a využít k bydlení nebo k podnikání, pro výrobu i rekreaci.

Jeden rodinný dům, v současnosti obydlený, má celkovou užitnou plochu  210  m2. V přízemí je byt 2+1, který nyní prochází celkovou rozsáhlou rekonstrukcí. V I. patře je byt 3+kk s velkou koupelnou. Dům je částečně podsklepený, ve sklepě je kotelna . Vytápění kotlem na dřevoplyn a zemní plyn, rozvod elektro 220 + 380 V, napojen na obecní vodovod a kanalizaci. Dům má sedlovou střechu s pálenou krytinou, zdvojená okna, poškozenou břízolitovou fasádu z 80. let. Dům vyžaduje stavební úpravy. K domu přiléhá samostatně přístupná garáž.  Zastavěná plocha domu činí 136 m2. Energetická třída E.

Druhý rodinný dům je volný, sloužil jako skladovací prostor a kancelářské zázemí firmy. Jeho celková užitná plocha je 234  m2, obytná plocha 180 m2. V přízemí je velká garáž pro dva automobily, dvě velké místnosti (pokoje),  a kuchyňka, v I. patře dvě velké obytné místnosti a koupelna s WC. Dům je v dobrém stavu. V domě je ústřední topení na pevná paliva, podlahy jsou buď z keramických dlažeb nebo z linolea. Dům je napojen na kanalizaci, obecní vodovod. Energetická třída F.

Objekt dílny je dvoupodlažní  o zastavěné ploše  162  m2, stáří cca 15 let. V dílně je přípojka elektro, vytápění pevnými palivy.  Dispozice umožňuje snadnou adaptaci na jakokoli malovýrobu, dnes je dílna osazena vybavením stolařské dílny.  Energetická třída G.

K souboru patří ještě volně stojící betonová prefabrikovaná garáž.

Celková cena souboru nemovitostí je 3.700.000,-  Kč včetně veškerých poplatků.  Bližší informace a termín  případné prohlídky na vyžádání.